Aktuality

seznamte se s tím, co se u nás děje...

Aktuality hlavní

V Krajském poháru přípravek a minipřípravek uspěla všechna 4 družstva

Ve čtvrtek 22.9. se uskutečnilo ve Frýdku-Místku finále Beskydského poháru přípravek (BPP) a Atletické ligy minipřípravek (ALMP). V případě BPP se letos jednalo již o 10. ročník a ALMP čekal 7. ročník. Vzhledem k tomu, že výbor Krajského atletického svazu, který by měl usilovat o rozvoj atletiky v kraji a podporovat naše mladé atletické naděje vyjádřil svůj nesouhlas s organizací soutěže družstev, domluvili jsme se s ostatními oddíly, kterým není osud našich svěřenců a dětské atletiky lhostejný a uspořádali celý pohár na klubové úrovni. Pro účastníky se tak v podstatě nic nezměnilo a pestrý seriál závodů proběhnul tak, jak měl.

Hlavním cílem celého poháru bylo zejména to, aby se děti bavily pohybem a získaly základní závodní zkušenosti, ale jako motivační cíl jsme si dali zisk medailí ve všech kategoriích. A podařilo se! Všechna naše 4 družstva se umístila na medailových pozicích. Oficiální konečné výsledky se k nám sice ještě nedostaly, ale umístění našich družstev vypadalo takto:
ALMP Dívky (2013-2014) 3. místo
ALMP Chlapci (2013-2014) 1. místo
BPP Dívky (2011-2012) 2. místo
BPP Chlapci (2011-2012) 2. místo

V posledním kole ještě děti bojovaly ze všech sil o zisk co největšího počtu bodů a zaznamenaly mnoho dílčích úspěchů a individuálních medailí (kompletní výsledky si můžete prohlédnout TADY).

Všem dětem, které se do poháru zapojily děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu a klubům, které se zapojily do jednotlivých soutěžních kol za skvělou soutěž, speciálně pak Atletice Frýdek-Místek za řízení celé soutěže a skvělé finále.

Fotky z posledního kola si můžete prohlédnout v naší fotogalerii TADY.

Poslední kolo BPP a ALMP

Dnes proběhne ve Frýdku-Místku poslední kolo krajské soutěže družstev Beskydského poháru přípravek a Atletické ligy minipřípravek. Oddíl vyrazí reprezentovat vybrané děti ročníku narození 2011-2014. Vzhledem k průběhu celé soutěže věříme, že jsou všechna naše družstva schopna bojovat o medaile. Odjezd všech účastníků, kteří s námi jedou autobusem je ve 14:30.

Výsledky Sportuj jako Zátopkovi

Ve vzpomínkovém závodě Sportuj jako Zátopkovi, který se uskutečnil v den nedožitých stých narozenin Dany a Emila Zátopkových nám nešlo o výkony, ale o to společně si v tento významný den zazávodit. Z tohoto důvodu jsme také nevyhlašovali pořadí. Nicméně výkony jsme samozřejmě zaznamenávali a tak se můžete podívat, jak si vaše dítě vedlo v přiloženém souboru TADY.

Více než důstojná oslava narozenin Dany a Emila Zátopkových

Dnešního tak trochu speciálního závodu se nakonec zúčastnilo téměř 200 dětí naší přípravky, které doplnili také rodiče trénující ve dvojici v tréninkových skupinách rodiče s dětmi. Kromě standardních organizačních věcí, jako je přihlášení dětí, nachystání stadionu atd. jsme si na sebe vzali ještě úkol z nejtěžších a to zajištění přijatelného počasí. Jak se nakonec ukázalo zvládli jsme to na minuty a lehký deštík se dostavil až na úplném konci. Děti soutěžily ve dvou disciplínách dle rozpisu v kombinaci hod a běh tak, jak se sluší při vzpomínce na Danu a Emila Zátopkovy. Tentokráte nešlo o to vyhrát, ale zúčastnit se a tak byly medaile a diplomy připraveny pro všechny závodníky bez rozdílu věku a výkonu. Děkujeme všem rodičům, kteří na tribuně vytvořili fandící kotel, který by nám mohl závidět kdejaký extraligový fotbalový tým, rozhodčím za přesné výsledky a technické četě za pomoc s organizací závodu.

Výsledky ještě zpracováváme, ale tentokráte budou pouze informativní, abyste věděli, jak se jednotlivým dětem dařilo 😉. Fotografie již naleznete v naší fotogalerii TADY.

Sportuj jako Zátopkovi již dnes

Dnes odpoledne se uskuteční plánovaný vzpomínkový oddílový dvojboj Sportuj jako Zátopkovi. Babí léto si sice vzalo volno a počasí je trochu proměnlivé, nicméně věříme, že vše zvládneme uspořádat podle plánu. Závody proběhnou na hlavním stadionu, takže budeme mít v případě nějaké přeháňky dostatek krytých prostor kde se schovat. Vybavte děti prosím oblečením dle aktuálního počasí. Na všechny účastníky čeká originální památeční medaile a účastnický diplom. Uděláme maximum proto, aby vše proběhlo rychle a hladce. V případě nějakého neočekávaného extrémního výkyvu počasí bychom závody museli zrušit (což v tuto chvíli nepředpokládáme). O této skutečnosti bychom vás informovali jak tady na webových stránkách, tak také e-mailem všem přihlášeným.

Rodiče v akci startují svou druhou sezónu

Tento týden ve čtvrtek 15.9. začíná již druhá sezóna našeho projektu "Rodiče v akci". Cílem projektu je nabídnout rodičům našich svěřenců možnost seznámit se zábavnou formou s chodem naší Atletické přípravky a současně pracovat na své fyzické kondici. Tréninky nebudou koncipovány jako výkonnostní a budou je tedy zvládat všichni rodiče nezávisle na své aktuální formě. Obavy, jestli to zvládnete jsou zbytečné - zvládne to kdokoliv. Na konkrétní trénik je potřeba se vždy přihlásit na našich webových stránkách TADY, kde také najdete více informací k tomuto projektu. Těšíme se na velkou účast!

Úspěšné předposlední kolo BPP a ALMP

Ve čtvrtek 8.9. jsme vyrazili s našimi malými atlety na odložené 3. kolo Beskydského poháru přípravek a Atletické ligy minipřípravek do Kopřivnice. Pro děti byly připraveny 4 disciplíny, kdy dvě z nich se započítavaly do soutěže družstev a bodovalo v nich tak 10 nejlepších výkonů daného oddílu. Přestože jsme jeli v početně lehce oslabené sestavě, bojovaly děti ze všech sil o co nejlepší umístění. Oficiální výsledky nám bohužel ještě nedorazily, ale podle vyhlášení na místě závodu jsme jako družstva získali 3x stříbro (dívky BPP a ALMP + chlapci ALMP) a 1x zlato chlapci BPP.

Až k nám výsledky dorazí, tak je zveřejníme, fotky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii TADY.

Přihlášky na závody už jen do zítřka

Přihláška na oddílové závody "SPORTUJ JAKO ZÁTOPKOVI" bude k dispozici na našich stránkách už jen do čtvrtku. Nezapomeňte svého malého atleta/atletku přihlásit včas, aby si s námi mohly děti zazávodit a získat originální památeční medaili. Propozice a přihláška stále TADY.

Oddílové závody "Sportuj jako Zátopkovi"

Na pondělí 19.9.2022 jsme připravili pro všechny členy naší Atletické přípravky speciální oddílové závody. Tento den, kdy si připomeneme stoleté výročí narození dvou opravdových legend české atletiky Dany a Emila Zátopkových, tak oslavíme společně pohybem. Děti čeká dvojboj a jak jinak než v disciplínách ve kterých se Dana a Emil proslavili po celém světě. Hod oštěpem vzhledem k věku dětí nahradíme míčkem a pověstné Emilovy dlouhé běhy sice zkrátíme, ale to na kvalitě výkonů našich malých atletů nic nemění 😉. 

Vzhledem k tomu, že chceme celé závody pojmout jako vzpomínkovou akci a tak trochu oslavu královny sportu atletiky, nebudeme tentokráte oficiálně vyhlašovat pořadí, ale všechny děti dostanou památeční medaili. Rádi bychom tak naplnili slova, která pronesl zakladatel moderních olympijských her Pierre de Coubertin: "Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se".

Děti si tak budou moci společně zazávodit na této jedinečné vzpomínkové akci na stadionu, kde Emil Zátopek v roce 1949 překonal dvakrát světový rekord v běhu na 10 km.

Pro účast na závodě je nutné on-line přihlášení prostřednictvím přihlašovacího formuláře a to nejpozději do čtvrtku 8.9.2022/ 20:00 hod. Po tomto datu již nebude z technických důvodů přihlášení možné! 

Bližší informace k závodu a on-line přihlášku naleznete na našich stránkách TADY.

Ve čtvrtek proběhne předposlední kolo BPP a ALMP

Ve čtvrtek 8.9. budou naši malí atleti závodit v Kopřivnici, kde se utkají s ostatními oddíly v Beskydském poháru přípravek a Atletické lize minipřípravek. Pro děti bude připraven závod v lehce netradičních disciplínách, ale věříme, že o to více je to bude bavit. Po tomto kole už nás čeká jen jedno a to kolo finálové 22.9. ve Frýdku. Zatím jsou všechna naše družstva na medailových pozicích a tak určitě pojedeme bojovat minimálně o udržení stávajících umístění. Protože se jedná o závod družstev s omezenou možností počtu startujících, obesíláme vybrané děti e-mailem s instrukcemi.

Pokud má některý z rodičů závodících dětí čas a chtěl by jet s námi pomoci s organizací dětí na závodech, kontaktujte prosím vedoucího trenéra přípravky na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Atletická přípravka SSK Vítkovice

Cílem naší atletické přípravky je všestranný rozvoj pohybových schopností dítěte. Zvládnutí co největšího množství pohybových dovedností, základy míčových her, gymnastiky a základních atletických disciplín. Tréninky jsou prováděny formou hry tak, ať nedojde k pozdějšímu přesycení a znechucení sportování.

Rychlý kontakt

Adresa:
Závodní 2891/86
Ostrava-Vítkovice, 703 00

Vedoucí trenér: Pavel Červenka
Mobil:
+420 737 111 698

Email: pavel@atlevitko.cz