Aktuality

seznamte se s tím, co se u nás děje...

Aktuality hlavní

Blíží se 3. kolo ALMP a BPP

Příští týden nás čeká další kolo duržstev Beskydského poháru přípravek a Atletické ligy minipřípravek. Tentokrát míříme hájit barvy našeho klubu do Kopřivnice. Vybrané děti do soutěže budou v těchto dnech osloveny s pokyny k přihlášení.

Jarní oddílový čtyřboj je minulostí

Městský stadion včera opět zažil nápor malých nadšených sportovců, fandící tribuny, cinkání medailí, mnoho smíchu a sem tam nějakou slzičku. Ale toto všechno k závodům patří a my jsme byli moc rádi, že se po dvou letech omezení vracíme opět k běžné atletické sezóně. Pro děti byl připraven čtyřboj, který měl prověřit jejich všestranné pohybové schopnosti a dovednosti. Z původně přihlášených cca 180 dětí nakonec dorazilo 162 atletů, kteří závodili s nadšením a bylo vidět, že si závody užívají. Nervozita před každým jednotlivým startem je přirozená a je to jedna z věcí, kterou se děti právě účastí na podobných závodech učí zvládat. Stejně tak je pro ně důležité (a to nejen do sportovního života) umět se radovat z výhry a vyrovnat se s prohrou.

Celé sportovní odpoledne odstartoval závod našich nejmenších svěřenců, kteří zatím trénují společně se svými rodiči. Na trať dlouhou 50m se tak vydali děti i rodiče a závěrečného finiše se už pak zúčastnily pouze děti. Navzdory ročníku narození 2017 se toho děti ujaly velmi zodpovědně. Výsledky v tomto věku sice nejsou rozhodující, ale sluší se i tak vyhlásit vítěze.

Rodiče + děti (2017)
1. Eliška Václavíková
2. Veronika Pernicová
3. Rozárka Holcová

1. Jan Obrusník
2. Jáchym Krč

Na naše benjamínky (2015/16) čekaly tyto disciplíny: skok z místa, hod medíkem autově 1kg, 50m, 200m.
Ročník 2016
1. Beátka Schmidová
2. Kačka Vávrová
3. Sára Mrázková

1. Šimon Šturm
2. David Glac
3. Víťa Richtar

Ročník 2015
U děvčat ročníku 2015 došlo po dodatečném přezkumu výsledků k jejich korektuře a na druhé místo se tak posunula Elen Paličková, které se tímto omlouváme a samozřejmě gratulujeme. Medaile byla předána. Konečné upravené výsledky jsou tak po přepočtu bodů tyto:
1. Zuzanka Miklošíková
2. Elen Paličková
3. Viktorie Skříčková

1. Matyáš Svačina
2. Prokop Vaněk
3. Kryštof Krč

Pro minipřípravky (2013/14) byly připraveny tyto disciplíny: skok do dálky, hod medíkem autově 1kg, běh na 50m překážek a běh na 400m.
Ročník 2014
1. Elisa Techmannová
2. Viktorie Sobanská
3. Anastázie Aujezdská

1. Theodor Sokolovský
2. Jakub Hrdý
1. Filip Vančák

Ročník 2013
1. Emma Dudášová
2. Terezka Tlolková
3. Valérie Matušková

1. Matyáš Hradecký
2. Benjamin Koutný
3. Vojtěch Rýn

Nejstarší přípravková kategorie (2011/12) navázala v disciplínách na své mladší kolegy, ale medík už měl 2kg: skok do dálky, hod medíkem autově 2kg, běh na 50m překážek a běh na 400m.
Ročník 2012
1. Maruška Kobzová
2. Ivetka Kochánková
3. Amálka Bocková

1. Kristián Kučera
2. Jan Kraus
3. Lukáš Gold

Ročník 2011
1. Karolína Valošková
2. Domča Šimková
3. Elen Korbelová

1. Petr Gajdušek
2. David Vančák
3. Vítek Žižka

Medailistům ještě jednou gratulujeme! Všem dětem děkujeme za účast - zejména některé děti to měly díky úterním závodům v Krnově opravdu náročné. Rodičům děkujeme za podporu a pochopení pokud vždy nebylo vše 100%, ale věříme, že jste si závody užili stejně jako my. Rozhodčím pak za profesionální přístup k soutěži. Všem pomocníkům také z řad rodičů za ochotu pomoci s organizací závodu.

Fotky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii TADY, výsledky na stránkách ČAS TADY.

2. kolo krajského poháru přípravek a minipřípravek máme za sebou

Včera jsme absolvovali s více než padesáti dětmi 2. kolo Atletické ligy minipřípravek a Beskydského poháru přípravek. Závod byl zaměřený výhradně na štafetové běhy a byl náročný jak pro závodníky, kdy většina z dětí absolvovala maximální povolený počet tří různých štafet, tak také organizačně, což se projevilo v našem pozdějším návratu. Oficiální výsledky zatím nemáme, ale už teď můžeme konstatovat, že děti závodily s obrovským nasazením a svou snahu proměnily ve velké množství medailí. Všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci klubu, rodičům za podporu a těšíme se na dnešní odpolední Jarní oddílový čtyřboj.

Fotky ze včerejška si můžete prohlédnout v naší fotogalerii TADY.

Týden plný závodů | soutěž družstev + oddílový 4boj

Tento týden čekají některé naše malé atlety hned dva závody. V úterý jedou vybrané děti na 2. kolo závodu družstev (ALMP a BPP) do Krnova, kde na ně čeká několik různých štafetových běhů. A ve středu pak máme na programu přeložený Jarní oddílový čtyřboj, kterého se mohou zúčastnit všechny děti naší přípravky. Protože nám přihlášky stále přicházejí, prodlužujeme možnost přihlášení pro poslední opozdile do pondělí 25.4./ 20:00 hod. Přihlášku společně se všemi informacemi naleznete TADY. V tuto chvíli je přihlášeno již téměř 200 dětí, tak pokud ještě váháte, určitě se přihlaste 😉🤜🤛.

Přihlášky na příměstské tábory spuštěny

Dnes jsme spustili přihlášky na oblíbené příměstské tábory. Veškeré informace včetně on-line přihlašovacího formuláře naleznete na našich stránkách v sekci Léto 2022. Jelikož je z kapacitních důvodů počet míst omezený, doporučujeme přihlášení neodkládat. Pro děti je opět připravený bohatý program na celý týden pod vedením našich zkušených trenérům, kteří pracují s dětmi celoročně. Tábory budou probíhat na Městském stadionu ve Vítkovicích, v jeho přilehlém okolí a počítáme samozřejmě také s celodenním výletem mimo stadion.

V sobotu 9.4. startuje další ročník NN NIGHTRUN OSTRAVA

Všichni, kdo si chtějí zaběhat a zazávodit, mohou využít akce, která se koná v Ostravě na Masarykově náměstí v sobotu 9.4. Soutěží se v těchto bězích: 

Dětské KIDs CUP – 400m/800m/1200m/1600m 
Family Run – nezávodní 2 km
Běh proti rakovině prsu 5 km
NN Night Run 10 km.

Děti a mládež ZDARMA. Všichni účastníci mají krásné medaile.
Více informací na stránkách pořadatele TADY.

2. kolo soutěže družstev bude 26.4. v Krnově

Soutěž družstev Beskydského poháru přípravek a Atletické ligy minipřípravek pokračuje svým druhým kolem v úterý 26.4. Tentokráte nás bude hostit Atletika Krnov a celé kolo bude výhradně štafetové. Soutěžit se bude v těchto štafetových bězích: 4x60m, 4x60m překážek, 4x200m a 100-200-300-400m. Každý závodník může startovat max. ve 3 štafetách. Rodiče vybraných dětí budou osloveni e-mailem s dalšími podrobnostmi. Na závody pojedeme společně autobusem, startovné opět uhradí klub.

Jarní zahajovací oddílový čtyřboj přesunut na 27.4.

Vzhledem k aktuálnímu počasí, které má do příjemného teplého jarního poměrně daleko, jsme se nakonec rozhodli navzdory všem komplikacím, které nám tak nastanou, závod přesunout na jiný termín. Chceme, aby si závod užily jak děti, tak také jejich fandící rodinní příslušníci a nějaký ten teplotní stupínek nahoru by se k tomu určitě hodil. Nový termín závodů je tak ve středu 27.4. Informace k závodu společně s novou přihláškou naleznete na našich stránkách opět TADY. Všechny stávající přihlášky budou smazány a je tak potřeba, aby se opět přihlásili i ti, kdo byli přihlášeni na původní termín.

Všem se moc omlouváme za případné komplikace, ale soudě dle vašich reakcí veříme, že tuto změnu přivítáte. Nezbývá, než doufat, že příště už nám bude počasí více nakloněno.

Informace k oddílovému čtyřboji

V tuto chvíli je na závod přihlášeno již přes 120 dětí, což nás vzhledem k velké nemocnosti a právě probíhajícím školám v přírodě velmi těší. Jaro si zatím vzalo na chvíli volno a díky proměnlivosti počasí nám nezbývá, než počkat až do příštího týdne, jak to bude vypadat. Případný přesun závodů do haly není bohužel z důvodu její obsazenosti možný a tak bychom museli v případě velké nepřízně počasí závody zrušit a najít nový náhradní termín. O konání závodu tak rozhodneme až v úterý 5.4. do 12:00 hod. Tuto informaci zveřejníme tady na našich stránkách a současně ji pošleme e-mailem všem přihlášeným. V případě zrušení závodu budou tréninky probíhat standardně dle rozpisu jednotlivých skupin.

Jarní čtyřboj - oddílové závody 5.4.2022

Na úterý 5.4.2022 jsme připravili pro všechny členy naší Atletické přípravky oddílové závody. Pro děti bude na hlavním stadionu připraven atletický čtyřboj, ve kterém budou moci porovnat své síly v běhu, hodu a skoku. Součástí bude také vložený závod pro naše nejmladší děti v kategorii "Rodiče a děti" (ročník 2017) ve společném běhu dvojic rodič + dítě.

Pro účast na závodě je nutné on-line přihlášení prostřednictvím přihlašovacího formuláře TADY (na stejném místě naleznete také propozice) a to nejpozději do neděle 3.4.2022/ 20:00 hod. Po tomto datu již nebude z technických důvodů přihlášení možné! 

Věříme, že také počasí bude skutečně jarní a těšíme se na hojnou účast!

Atletická přípravka SSK Vítkovice

Cílem naší atletické přípravky je všestranný rozvoj pohybových schopností dítěte. Zvládnutí co největšího množství pohybových dovedností, základy míčových her, gymnastiky a základních atletických disciplín. Tréninky jsou prováděny formou hry tak, ať nedojde k pozdějšímu přesycení a znechucení sportování.

Rychlý kontakt

Adresa:
Závodní 2891/86
Ostrava-Vítkovice, 703 00

Vedoucí trenér: Pavel Červenka
Mobil:
+420 737 111 698

Email: pavel@atlevitko.cz