• Customer Care
  • (888) 123-4567

Aktuality

seznamte se s tím, co se u nás děje...

Aktuality hlavní

Blíží se konec termínu úhrady soustředění a příměstských táborů

Letní atletický kemp i příměstské tábory jsou pomalu, ale jistě beznadějně obsazeny, což nás samozřejmě těší. Protože je termín pro odevzdání přihlášky a úhradu do 31.5., využijte prosím možnosti vše vyřídit v průběhu zítřejších odpoledních kondičních tréninků, které budou probíhat od 15:30 do 18:30 hodin. Přihlášku společně s penězi můžete předat kterémukoliv trenérovi Atletické přípravky. Připomínám nutnost odevzdání přihlášky také u dětí, které mají letní akce uhrazeny prostřednictvím zaměstnavatele fakturou. On-line přihlášky, které nebudou včas uhrazeny, budeme nuceni smazat a nabídnout takto uvolněná místa dalším zájemcům. Pokud jste své dítě přihlásili a víte, že se některé z našich akcí nezúčastní, napište nám prosím na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., abyste toto místo zbytečně neblokovali. Děkujeme.

Soutěž družstev začíná

V sobotu se konečně rozběhnou soutěže družstev Beskydský pohár přípravek a Atletická liga minipřípravek. Vybrané děti nás tak budou reprezentovat ve zkrácené 5-ti kolové verzi závodu. V rámci možností jsme natrénovali co se jen dalo a uvidíme, jak se na výkonech podepíše tréninkové manko.

Každopádně věříme, že děti uspějí a hlavně, že si závody užijí. Ve velmi silném složení by se mělo představit zejména přípravkové družstvo děvčat.

Všem závodníkům držíme palce a rodičům děkujeme za podporu našich malých atletů!

Májové závody - Benjamínci

Součástí Májových závodů, které jsou prvním závodem letošního BPP a ALMP je také závod pro Benjamínky. Nejmenší závodníci jsou rozděleni do dvou kategorií I. ročníky 2013/14 a II. 2015 a mladší. Závody se konají v pátek 29. května 2020 ve Frýdku - Místku. Pokud si tedy chcete udělat výlet a zazávodit si, máte ideální možnost. Informace k závodu si můžete stáhnout TADY.

Soutěže družstev 2020 upraveny

Z důvodu předchozích omezení kvůli pandemii koronaviru, došlo k úpravě také v letošním ročníku Beskydského poháru přípravek (BPP) a Atletické ligy minipřípravek (ALMP).

Letošní ročník bude probíhat ve zkrácené verzi a děti tak budou společně absolvovat pouze 5 závodů. Aktualizovaný seznam letošného ročníku BPP a ALMP najdete na našich stránkách TADY. Připomínáme, že se jedná o soutěž družstev na kterou jsou děti vybírány a před každým závodem jsou osloveny vedoucím družstva. Prosíme vás, abyste vedoucímu družstva na jeho výzvu odpověděli i v případě, že se vaše dítě závodů nezúčastní, abychom včas mohli hledat náhradu. První závod se nezadržitelně blíží a tak věříme že už tuto sobotu 30. května přivezou všechna naše družstva z Frýdku - Místku co největší příděl bodů.

Všem závodníkům samozřejmě držíme palce!

Přesun některých tréninků

Jelikož své sportovní aktivity spustili nejen atleti, ale také fotbalisti, plynou z toho pro nás bohužel jistá omezení. Počínaje příštím týdnem tak bude několik dnů, kdy bude z důvodu konání fotbalových zápasů stadion zcela uzavřen. Abychom děti o tréninky nepřipravili, přesuneme některé konkrétní tréninky na jiné dny.
POZOR! - aktualizace (22.5.) Po dohodě s vedením stadionu je možno v úterý 26.5. nakonec trénovat dle původního rozpisu. Tento trénink tak zůstává nezměněn. Čekáme ještě na upřesnění, zda nám nakonec neumožní trénovat i zbývající úterky. 

1. Místo úterních tréninků v termínech 2.6., 9.6., a 16.6 budou mít vybrané skupiny níže trénink v pondělí, tedy 1.6., 8.6. a 15.6.

Tréninková skupina Čas tréninku
Kristýna Jeřábková 15:30 - 17:00 hod.
Martina Lichnovská I. 16:00 - 17:30 hod.
Adéla Šnobelová (2010) 16:00 - 17:30 hod.
Adéla Šnobelová - rodiče a děti I. 17:30 - 18:30 hod.
Martina Lichnovská II. 17:30 - 19:00 hod.


2. Místo úterních tréninků v termínu 16.6 budou mít vybrané skupiny níže trénink ve středu, tedy 17.6., místo úterních tréninků v termínech 2.6. a 9.6. budou probíhat tréninky v pondělí 1.6. a 8.6.

Tréninková skupina Čas tréninku
Monika Lichnovská I. 16:00 - 17:00 hod.
Monika Lichnovská II. 17:00 - 18:00 hod.
Alča Juřicová I. 17:00 - 18:00 hod.
Honza Malura 17:00 - 18:00 hod.
Alča Juřicová II. 18:00 - 19:00 hod.
Lukáš Macura 18:00 - 19:00 hod.


3. Místo středečních tréninků v termínech 3.6. a 10.6 budou mít vybrané skupiny níže trénink ve čtvrtek, tedy 4.6. a 11.6.

Tréninková skupina Čas tréninku
Pavel Červenka I. 15:30 - 17:00 hod.
Lucka Červenková 17:00 - 18:30 hod.
Lucka Hanzlíková I. 17:00 - 18:00 hod.
Pavel Červenka II. 17:00 - 18:30 hod.
Lucka Hanzlíková II. 18:00 - 19:00 hod.


Je nám jasné, že mohou tyto informace působit poněkud nepřehledně, proto prosím sledujte aktuality svého trenéra, který vám tam poskytne informace týkající se pouze vaší tréninkové skupiny.

Omlouváme se za případné komplikace, ale jedná se o okolnosti, které nemůžeme ovlivnit.

Děkujeme za pochopení.

Od pondělí 11.5. začínáme trénovat

Vláda ČR a Ministerstvo zdravotnictví přijala v minulém týdnu usnesení týkající se rozvolňování opatření proti šíření koronaviru COVID-19. Z nově přijatých usnesení vyplývá mimo jiné uvolnění z opatření pro sportovní aktivity a provoz klubů či organizaci sportovních akcí. S platností od 11.května 2020 tak bude umožněno, i když s omezeními, sportování na sportovištích, v parcích, v přírodě a na jiných veřejně přístupných místech do počtu 100 osob v jednom čase, dále organizovaný trénink profesionálních i amatérských sportovců na venkovním i vnitřním sportovišti atd.

Pro nás to tedy znamená, že budeme moci od pondělí 11.5.2020 opět trénovat. Situace je nicméně i nadále složitější než obvykle a čekají nás tak drobné změny chodu tréninků. Zvládli jsme útok viru, určitě tak zvládneme i pár vynucených inovací.

1. Bohužel nám ani jedna škola, kde některé skupiny trénují neumožnila až do prázdnin pokračovat v trénování. Od pondělí tak budou trénovat všechny skupiny na domácí půdě na Městském stadioně ve Vítkovicích. Rozpis jednotlivých tréninkových skupin s časy tréninku naleznete hned na úvodní straně našich webových stránek (www.atlevitko.cz). Pro skupiny, které na stadioně trénovaly doposud se v podstatě nic nemění, ostatní skupiny mají zachovány dny s případnou minimální časovou korekcí začátku a konce tréninku. Protože zatím nevíme, kolik dětí na tréninky bude chodit, platí stávající rozpis zatím pouze na týden od 11.5. do 15.5. Pak uplynulý týden vyhodnotíme a je možné, že ještě dojde k nějakým úpravám.

2. Sraz všech skupin bude vždy u vrátnice, kde si trenér děti přebere a na stejném místo pak po tréninku děti přivede.

3. Na stadioně v tuto chvíli není možno využívat žádné šatny, proto je potřeba, aby děti chodily na trénink již převlečené. Toalety budou v provozu.

4. Stadion disponuje pouze jednou tělocvičnou s časově omezenou možností tréninku. Nicméně provozovatel stadionu o možnosti využití tělocvičny zatím nerozhodnul (rozhodnout by se mělo snad v pondělí). Zatím tedy vycházejme z toho, že je atletika outdoorový sport a musíme se přizpůsobit počasí. Pokud se tělocvična otevře, určitě ji v nepříznivém počasí některé skupiny (zejména mladší děti) využijí. Může se samozřejmě stát, že bude počasí natolik špatné, že se některé tréninky budou muset zrušit. Aby toho nebylo málo, tak nás právě příští týden čekají tři zmrzlí a nezbývá, než doufat, že Pankrác, Servác a Bonifác nepřinesou sníh :o).

5. Protože nás mimořádná situace a vládní omezení připravilo o několik tréninků, zablokovali jsme Městský stadion také na pátek, abychom mohli dohnat tréninkové manko. Pro všechny skupiny jsou tak na každý pátek připraveny kondiční tréninky. Rozpis tréninků jednotlivých skupin najdete opět v tabulce na našich stránkách. Tréninky povedou naši trenéři, kteří si vždy rozdělí děti do skupin podle toho, kolik jich dorazí. Děti si tak budou mít možnost zatrénovat také s jiným, než svým standardním trenérem.

6. Při tréninku děti nebudou potřebovat roušku.

7. Pro aktuální informace sledujte naše webové stránky a pro případ nějaké změny ve vaší skupině např. z důvodu počasí apod. sledujte prosím také aktuality svého trenéra.

8. Všechny tréninky jsou samozřejmě dobrovolné a je jen na vás, jestli svému malému atletovi trénink umožníte. My jsme připraveni zabezpečit chod všech skupin a všichni trenéři se už na své svěřence velmi těší.

LETNÍ AKCE - soustředění, příměstské tábory

Dle aktuálních vládních informací by se nemělo týkat žádné omezení letních akcí, jako jsou tábory apod. konaných po 1.7.2020.
Využijte tak možnost přihlásit vaše dítě na Letní atletický kemp, nebo příměstské tábory pod vedením našich zkušených trenérů a odpočiňte si od měsíců strávených v karanténě s vlastními dětmi :o).
Nabídku akcí na léto najdete na našich stránkách TADY.

Pokud už jste své dítě přihlásili, doneste prosím přihlášku společně s penězi svému trenérovi na trénink nejpozději do 31.5.2020. Pokud jste přihlášeni a víte, že se z jakéhokoliv důvodu soustředění, nebo táboru nezúčastníte, napište  prosím tuto informaci na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., abychom mohli volné místo nabídnout dalším zájemcům.

Atletická přípravka SSK Vítkovice

Cílem naší atletické přípravky je všestranný rozvoj pohybových schopností dítěte. Zvládnutí co největšího množství pohybových dovedností, základy míčových her, gymnastiky a základních atletických disciplín. Tréninky jsou prováděny formou hry tak, ať nedojde k pozdějšímu přesycení a znechucení sportování.

Rychlý kontakt

Adresa:
Závodní 2891/86
Ostrava-Vítkovice, 703 00

Vedoucí trenér: Pavel Červenka
Mobil:
+420 737 111 698
Email: pavel@atlevitko.cz