Od pondělí 11.5. začínáme trénovat

Vláda ČR a Ministerstvo zdravotnictví přijala v minulém týdnu usnesení týkající se rozvolňování opatření proti šíření koronaviru COVID-19. Z nově přijatých usnesení vyplývá mimo jiné uvolnění z opatření pro sportovní aktivity a provoz klubů či organizaci sportovních akcí. S platností od 11.května 2020 tak bude umožněno, i když s omezeními, sportování na sportovištích, v parcích, v přírodě a na jiných veřejně přístupných místech do počtu 100 osob v jednom čase, dále organizovaný trénink profesionálních i amatérských sportovců na venkovním i vnitřním sportovišti atd.

Pro nás to tedy znamená, že budeme moci od pondělí 11.5.2020 opět trénovat. Situace je nicméně i nadále složitější než obvykle a čekají nás tak drobné změny chodu tréninků. Zvládli jsme útok viru, určitě tak zvládneme i pár vynucených inovací.

1. Bohužel nám ani jedna škola, kde některé skupiny trénují neumožnila až do prázdnin pokračovat v trénování. Od pondělí tak budou trénovat všechny skupiny na domácí půdě na Městském stadioně ve Vítkovicích. Rozpis jednotlivých tréninkových skupin s časy tréninku naleznete hned na úvodní straně našich webových stránek (www.atlevitko.cz). Pro skupiny, které na stadioně trénovaly doposud se v podstatě nic nemění, ostatní skupiny mají zachovány dny s případnou minimální časovou korekcí začátku a konce tréninku. Protože zatím nevíme, kolik dětí na tréninky bude chodit, platí stávající rozpis zatím pouze na týden od 11.5. do 15.5. Pak uplynulý týden vyhodnotíme a je možné, že ještě dojde k nějakým úpravám.

2. Sraz všech skupin bude vždy u vrátnice, kde si trenér děti přebere a na stejném místo pak po tréninku děti přivede.

3. Na stadioně v tuto chvíli není možno využívat žádné šatny, proto je potřeba, aby děti chodily na trénink již převlečené. Toalety budou v provozu.

4. Stadion disponuje pouze jednou tělocvičnou s časově omezenou možností tréninku. Nicméně provozovatel stadionu o možnosti využití tělocvičny zatím nerozhodnul (rozhodnout by se mělo snad v pondělí). Zatím tedy vycházejme z toho, že je atletika outdoorový sport a musíme se přizpůsobit počasí. Pokud se tělocvična otevře, určitě ji v nepříznivém počasí některé skupiny (zejména mladší děti) využijí. Může se samozřejmě stát, že bude počasí natolik špatné, že se některé tréninky budou muset zrušit. Aby toho nebylo málo, tak nás právě příští týden čekají tři zmrzlí a nezbývá, než doufat, že Pankrác, Servác a Bonifác nepřinesou sníh :o).

5. Protože nás mimořádná situace a vládní omezení připravilo o několik tréninků, zablokovali jsme Městský stadion také na pátek, abychom mohli dohnat tréninkové manko. Pro všechny skupiny jsou tak na každý pátek připraveny kondiční tréninky. Rozpis tréninků jednotlivých skupin najdete opět v tabulce na našich stránkách. Tréninky povedou naši trenéři, kteří si vždy rozdělí děti do skupin podle toho, kolik jich dorazí. Děti si tak budou mít možnost zatrénovat také s jiným, než svým standardním trenérem.

6. Při tréninku děti nebudou potřebovat roušku.

7. Pro aktuální informace sledujte naše webové stránky a pro případ nějaké změny ve vaší skupině např. z důvodu počasí apod. sledujte prosím také aktuality svého trenéra.

8. Všechny tréninky jsou samozřejmě dobrovolné a je jen na vás, jestli svému malému atletovi trénink umožníte. My jsme připraveni zabezpečit chod všech skupin a všichni trenéři se už na své svěřence velmi těší.

LETNÍ AKCE - soustředění, příměstské tábory

Dle aktuálních vládních informací by se nemělo týkat žádné omezení letních akcí, jako jsou tábory apod. konaných po 1.7.2020.
Využijte tak možnost přihlásit vaše dítě na Letní atletický kemp, nebo příměstské tábory pod vedením našich zkušených trenérů a odpočiňte si od měsíců strávených v karanténě s vlastními dětmi :o).
Nabídku akcí na léto najdete na našich stránkách TADY.

Pokud už jste své dítě přihlásili, doneste prosím přihlášku společně s penězi svému trenérovi na trénink nejpozději do 31.5.2020. Pokud jste přihlášeni a víte, že se z jakéhokoliv důvodu soustředění, nebo táboru nezúčastníte, napište  prosím tuto informaci na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., abychom mohli volné místo nabídnout dalším zájemcům.


Vytisknout