BPP - obě družstva opět na bedně

Poslední letošní soutěž družstev je za námi a naše děti opět zazářily. Finálové kolo Beskydského poháru přípravek (BPP) se uskutečnilo 24.9. ve Frýdku-Místku. Na děti čekal tradičně skvěle zorganizovaný závod a všichni závodníci absolvovali dvě disciplíny + závěrečnou štafetu. Už v autobuse jsme si s dětmi řekli, že jedeme pro medaile a uděláme proto vše, co je v našich silách.

Děvčata si před posledním kolem držela skvělou stříbrnou pozici a cílem bylo tuto pozici obhájit, protože na třetí místo měla dostatečný náskok a na první jim několik bodů chybělo. Díky výborným výkonům jednotlivců a současně celého družstva byly holky v tomto kole opět druhé a zaznamenaly tak za celou soutěž vyrovnanou formu pěti po sobě jdoucích druhých míst. Na první Kopřivnici jim tak chybělo 5 bodů a na třetí Porubu měla luxusní osmibodový náskok, což jim zajistilo stříbrné medaile.

Nesmíme zapomenout zmínit také individuální medailové výkony v jednotlivých disciplínách.
Barbora Hrbáčková - 2.místo 60m (8,91 - druhý čas celkově a současně jeden ze dvou pod 9s), 1.místo dálka (4,10 - nejdelší a jediný čtyřmetrový výsledek celé soutěže včetně chlapců)
Sabina Nesrstová - 1.místo míček (45,96 - opět nejdelší hod celé soutěže včetně chlapců)
Adéla Kalandrová - 2.místo míček (40,73)
Hrbáčková, Demlová, Sehnalová, Škrochová - 3.místo štafeta 4x60m (35,61 - současně třetí nejrychlejší čas ze všech 45 štafet včetně chlapců)

Chlapci, kteří v podstatě celou soutěž zápasili s nízkou účastí předvedli skvělou stíhací jízdu a z původně beznadějné 4. pozice dohnali v předposledním kole Porubu a posunuli se před ní na 3. místo. Finále tak bylo napínavé až do poslední chvíle, i když průběžné on-line výsledky hovořily v náš prospěch.  Opět ale zafungoval vítkovický týmový duch a kluci díky 2. místu nechali Porubu za sebou a zajistili si s dvoubodovým náskokem bronz.

Kluci nepředvedli tolik individuálních medailových výkonů jako děvčata, ale některé přesto za zmínku stojí.
Patrik Lištvan - 6.místo 60m (9,34), 4.místo dálka (3,81 - na bronz chyběl 1 cm)
Kristián Fančovič - 4.místo 800m (2:50.72)
Adam Rusek - 5.místo 800m (2:53.63)
Branich, Lištvan, Uchytil, Mazura - 5.místo štafeta 4x60m (38,20)

Ne všechny vybrané děti se mohou zúčastnit celé soutěže družstev, protože někdy zasáhne nemoc, jindy školní povinnosti atd., ale rádi bychom zmínili alespoň dva za všechny, kteří na poslední kolo nemohli dorazit a to je Veronika Ruláková a Štěpán Bijok. Oba tito závodníci svými stabilními výbornými výsledky velmi napomohli oběma družstvům k tak hezkému umístění.

Fotky najdete ve fotogalerii TADY, ktualizované celkové tabulky a nejlepší bodovače TADY a výsledky posledního kola pod Kalendářem akcí TADY.

Všem gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci oddílu.


Vytisknout