AKTUALITY

Dnes proběhlo na stadióně ve Frýdku-Místku závěrečné 7. kolo Atletické ligy minipřípravek. Musím říct, že naše družstva chlapců a dívek byla pěkně nažhavená bojovat o medaile. Už od první disciplíny děti podávaly skvělé výkony. Děti mohly absolvovat 2 disciplíny. Vybrat si mohly ze sprintu na na 60m, dálky, hodu míčkem a pro mnohé i méně oblíbeném běhu na 300m a 800 m.

Celkem vítkovičtí malí atleti vybojovali 7 medailí. Zasloužili se o ně: Verča Ruláková, která získala stříbro na trati 800m, stříbro získal Kristián Fančovič na stejné trati, v hodu míčkem jsme získali hned 3 medaile - zasloužily se o ně Sabča Nesrstová (zlato), Adélka Kalandrová (bronz) a mezi kluky Kristián Fančovič (stříbro), na dálce zaválel Patrik Lištvan za výkon 3,45 m (bronz), další zlato zajistila štafeta 4x60m ve složení Bijok, Podveský, Lištvan a Kohoutek.

Každopádně všechny děti byly úžasné. Ikdyž někteří nedosáhly na medaile, tak přispěly důležitými body pro družstvo. V celkovém hodnocení všech kol, které v letošním roce proběhly, se družstvo holek umístilo na bramborovém 5. místě a družstvo kluků na 3. místě. Za bronzové umístění kluci dostali nádherný a velmi dobrý dort, o který se podělili s holkami.