AKTUALITY

TRÉNINKOVÉ SKUPINY PAVLA ČERVENKY

logo 60

Děti v tréninkové skupině Pavla Červenky jsou zařazeny do projektu "Žijupohybem.cz".
Tento projekt vzniknul jako podpora talentovaných dětí z naší atletické přípravky a současně je připravuje na budoucí přechod do žactva.

Jedná se o dvě tréninkové skupiny, kde každou navštěvuje vždy maximálně 15 dětí. V současné době se jedná převážně o děti ročníku 2008 a je zde také několik šikovných dětí o rok mladších.

Na trénincích se zaměřujeme zejména na všestranný pohybový rozvoj a budování pozitivního vztahu ke sportu obecně. Děti se postupně zdokonalují v jednotlivých atletických disciplínách a současně zlepšujeme jejich fyzickou kondici. Tréninky jsou koncipovány tak, aby byly vyvážené a také dostatečně zábavné.

Menší počet dětí ve skupině nám umožňuje mimo jiné lepší individuální přístup. Na trénincích využíváme přirozené chuti vítězit a podporujeme v dětech radost z pohybu.

Děti mají kromě standardních atletických tréninků 2 x týdně ještě nepravidelně tréninky navíc. Abychom předešli případnému stereotypu a zajistili dostatečnou všestrannost, obsahují mimořádné tréninky především jiné sportovní aktivity. Děti tak doposud absolvovaly např. několik in-line tréninků, výšlap na hory, nebo víkendové soustředění v Beskydech.

V rámci zvýšení motivace, jsme na konci roku 2018 uspořádali dva společné dvouhodinové tréninky rodičů a dětí, kde si rodiče mohli vyzkoušet co na tréninku děti dělají a současně s nimi soutěžili v různých disciplínách.

Vše je postaveno na tom, že pohyb prostě musí bavit. Projekt je tedy určen pro děti, které chtějí žít pohybem.

Informace o tom, jak to v našich atletických skupinách chodí včetně fotografií z pořádaných akcí naleznete přímo na stránkách projektu Žijupohybem.cz.

Pavel

KALENDÁŘ AKCÍ

 

školkyžactvoklub