AKTUALITY

V této prezentaci se netradičně představí 2 trenérky Evka Škápová a Alča Juřicová. Jsou to skvělé trenérky, které se věnují našim nejmenším dětem - a to zejména dětem narozeným v rocew 2012 a 2013.

....................

Naše dětičky jsme vám představily již v prvním příspěvku, a tak jsme se s Alenkou rozhodly, že se nyní představíme my. Každá jsme té druhé položily pět otázek a zde jsou odpovědi. Ať víte, kdo ty vaše caparty dvakrát týdně trénuje.

Alenka

1. Co tě baví na práci s dětmi?

Práci s dětmi vidím jako velmi smysluplnou a přínosnou a to jak pro dítě, tak i pro trenéry nebo učitele, i když může být někdy opravdu náročná, neznám jinou, ve které by bylo tolik upřímnosti. Tolik smíchu (někdy i pláče). Zkrátka je to práce tak různorodá a nabitá kreativitou, fantazií, pohybem a vším možným, že se člověk ani chvilku nemůže nudit, i kdyby chtěl.

2. Kdo tě přivedl ke sportu?

Ke sportu, konkrétně k tenisu, mě přivedl můj sportovní strejda, ale vedena ke sportu jsem byla stejně od malička. Po základní škole to však vyhrál běh na dlouhé tratě, který mi pomáhal se někdy zklidnit, někdy zase vybouřit, zažít bolest a únavu, ale i pořádný úspěch nabitý endorfiny.

3. Jaká je tvá nejoblíbenější hra na tréninku?

Hodně jsem si oblíbila překážkové dráhy a prvky z gymnastiky a hra jako opravdu hra asi vybíjená na tisíc způsobů  .

4. Jakou „úplatou“ tě člověk potěší?

Když mě pochválí. :-)

5. Co tě baví kromě sportu?

Momentálně stavím dost puzzle. Ale je toho moc, všemožné sporty - proto taky chci být tělocvikářka, návštěvy s paní trenérkou a její Májou   a vyrábění dárků.

Evka

1. Co tě baví na našich atletických trénincích?

Baví mě to, jak to spolu máme sehrané, každá vymyslí něco a dohromady to dává hlavu a patu. Já vymyslím rozcvičku, u které se skáče, ty zase na zahřátí třeba dráhy na rychlé nohy a na závěr skáčeme do dálky a je z toho kompletní příprava na jednu z disciplín.

2.     Co uděláš, když děti zlobí nebo naopak jsou moc hodné?

Když děti zlobí (což se projevuje hlavně tím, že se vytvoří debatní kroužky),  tak se obvykle přidá na cvičení, aby se nám nenudily a v extrémních případech zvýším hlas, aby si uvědomily, kde jsou a soustředily  se na nás a ne na debatu s kámošem/kámoškou.  A když jsou hodní, tak se zapojím do hry a nebo na závěr hrajeme hru, kterou si zvolí sami.

3.     Jakou atletickou disciplínu máš nejradši a proč?

Nejraději mám všechny odhodové a vrhací disciplíny, protože jsem bývalá házenkářka.

4.     Jaká byla tvá sportovní kariéra?

Má sportovní kariéra začala moderní gymnastikou, kterou jsem z duše nenáviděla  , a proto neměla dlouhého trvání. V šesti letech jsem začala hrát házenou v rodném Zubří.  Nejdříve s chlapci, později se vytvořil dívčí tým. Hlavně kvůli házené jsem šla na sportovní gymnázium do Ostravy. Zde jsem prošla od mládežnických kategorií až po nejvyšší ženskou ligu. Nejdéle pod hlavičkou Sokola Poruby. Hráčskou kariéru jsem ve dvaceti propojila s trenérstvím a ukončila ji ve dvaadvaceti. Sport je část mého já. Miluju každý druh sportu a snažím se děti seznámit s co nejvíce sporty.

5.     Co tě dokáže nejvíce potěšit?

Horká vana, masáž a čokoláda  

 alca evka2

alca evka1

 

Attachments:
Download this file (Atletika.docx)Atletika.docx310 kB

KALENDÁŘ AKCÍ

 

školkyžactvoklub