AKTUALITY

Tato skupinka je určena těm nejmladším samostatným  atletům a  to ročníku 2013. Pracovně nazýváme tuto skupinu s trenérkou Dančou pytel blešek, jelikož  udržet  je na jednom místě chvilku v klidu, je prakticky zázrak 😂.
Pro většinu z nich se jedná vůbec o první kontakt se sportovním kroužkem, a proto se zde zaměřujeme na učení se základních dovedností. Tréninky probíhají hravou formou, protože hlavně chceme, ať děti baví se hýbat - na dril a tvrdou dřinu mají ještě hodně času. Učíme se jak má trénink vypadat, jak poslouchat trenéra (tohle zatím občas vázne😊) jak se rozběhat, rozcvičit před i po treninku a hlavně jak běhat, skákat, házet - u toho nepadat a když už tak nebrečet a brát to sportovně 😊. Dále se učíme dělat správně kotouly, skákat přes švihadlo a zkoušeli jsme i  skok do dálky a výšky. Během tréninku často střídáme aktivity a prokladáme různými hrami, ať to není nuda a ať děti udrží pozornost. Od září už se toho děti spoustu naučili a neustále se zlepšují.
Před Vánocemi jsme měli na tréninku, stejně jako ve druhé mé skupině, hned dvě návštěvy. První návštěva k nám 5.12. zavítal čert  a zkontroloval jestli děti poctive trénují a jsou všechny děti hodné. Naštěstí si nikoho neodnesl. Ikdyž u některých zlobivců to bylo na hraně a málem skončili v pytli.
Druhá vzácná návštěva přišla na poslední předvánoční trénink roku 2018. Byli to samotní rodičové, kteří přišli namotivovat děti a společně si zatrénovat. Trénink jsme protáhli na skoro 2 hodiny, až někteří malí i velcí atleti na konci sotva popadali dech a chodili 😋.
Je to velmi energická skupinka, se kterou je občas velmi náročné držet tempo, neustále být ve střehu a neúnavně stále vymýšlet a měnit aktivity😊. O to větší radost máme s  trenérkou Dančou, když se nám něco podaří naučit a děti to baví 😊.
 
Jak děti trénují, můžete zkouknout v naší galerii ZDE.
 
 
 
 

KALENDÁŘ AKCÍ

 

školkyžactvoklub