AKTUALITY

29.03.2019 - Prezentace skupiny Rodiče a děti I. - Vendy

Drahý čtenáři,

Je mi radostí Vám všem představit děti tréninkové skupiny Rodiče s dětmi I. Trénink této skupiny probíhá 1x týdně, a to v pondělí vždy od 18:00 až do 19:00.  V zimě, když se ochladí, trénujeme v tělocvičně. Co nevidět se nám zase oteplí, a tak budeme zase trénovat venku.

Začínáme vždy rozklusem, pak následuje vždy závodivá hra. Tím se děti i rodiče zahřejí, a je možno začít s rozcvičkou. Vždy se snažím začlenit do rozcvičky nový cvik, aby pro všechny byla tato činnost přínosná a nebyla nudná. V rámci pečlivého rozcvičení zařazujeme i atletickou abecedu.

Následuje hlavní aktivita tréninku. Ta vždy odvíjí od toho, co jsme dělali minulý trénink a aktivita se opakovala až po 3-5 tréninzích. Snažíme se, aby děti byli pohybově nadané. Občas zapojujeme i vhodné posilování a také zapojujeme prvky s gymnastiky. Důležité je, aby pohyb zúčastněné bavil.

Nakonec hrajeme hru. Snažím se, aby se nikdy neopakovaly dvě stejné hry po sobě. Poslední aktivitou na každém tréninku je výklus a mírné protažení po tréninku.

Tyto tréninky jsou stavěny na celkovou kooperaci dětí a rodičů. Děti se zde seznámí, co je v následujícím roku čeká a rodiče si zavzpomínají na léta školní docházky a pravidelných hodin tělocviku. Občas se dozvídám, že svíčku naposledy dělali na základní škole.

KALENDÁŘ AKCÍ

Duben 2019
po út st čt so ne
2
3
5
6
7
10
14
15
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29

 

školkyžactvoklub