Atletická liga minipřípravek 2019 je minulostí

V úterý 24.9. se uskutečnilo ve Frýdku-Místku poslední 7. kolo Atletické ligy minipřípravek. Toto kolo bylo vyvrcholením celé souteže, která začínala už v březnu. Jedná se o soutěž družstev, kdy jednotlivci sbírají body za disciplíny, ve kterých uspějí a celkový počet takto posbíraných bodů se pak započítá celému družstvu.


V soutěži se vystřídalo mnoho dětí ročníku 2010 a 2011, kdy se spousta z nich neúčastnilo všech kol, proto nechci jmenovat konkrétní závodníky. Jelikož se jedná o soutěž družstev, kde kromě šikovnosti dětí rozhoduje také počet účastníků, byl právě tento faktor do značné míry rozhodující a tak jsme kvůli mnohdy velmi slabé účasti nemohli dosáhnout lepšího výsledku. Nicméně obě družstva i přesto ukázala svou sílu.
Děvčata byla co se účasti týče mnohem disciplinovanější než chlapci a tím, že vše podpořila ještě úžasnými individuálními výkony, získala ve velké konkurenci skvostné 2. místo. Stříbro bylo opravdu zasloužené a holky z něj měly stejně jako my obrovskou radost. Kromě poháru a stříbrných medailí vyhrála také velký dort o který se rozdělila i s chlapci a fandícími rodiči.

Kluci dali do závodění navzdory jejich menší účasti maximum a podařilo se jim celkově vybojovat skvělé 4. místo, kdy jim na medaili v celkovém umístění chyběl pouhý jede bod.

Potvrdilo se, že v závodech družstev, kde rozhoduje účast každého jednotlivce, byl jejich menší počet přece jen limitující. Nicméně i přesto, nebo možná právě proto bylo 4. místo velmi cenné.

Výsledek obou družstev můžeme považovat za opravdu skvělý a vnímáme jej, jako velký příslib nejen pro nadcházející soutěž družstev, ale také jako pozitivní signál do budoucna.

Děkujeme všem malým závodníkům za vzornou reprezentaci klubu a rodičům za podporu a ochotu obětovat něco pro své děti.

Výsledky posledního 7.kola ALMP si můžete prohlédnout TADY. Celkové výsledky po všech kolech si můžete prohlédnout TADY.

Několik fotek z posledního závodu si můžete prohlédnout níže:

AKTUALITY

KALENDÁŘ AKCÍ

 

školkyžactvoklub


PARTNEŘI

banner prihlaska predvanocni zavod 205