Aktuality tréninkové skupiny Lucky Hanzlíkové I. - ročník 2013

Středa 16.10.2019

Dobrý den, milí rodiče,

 

dnešní trénink jsme po hře, rozběhání a běžecké abecedě opět procvičovali skok přes švihadlo. Poté jsme se věnovali správnému držení těla a protažení.

Hlavní část tréninku jsme věnovali driblingu s basketbalovými míči a hodu na koš. Některé děti byly moc šikovné, některé se to učily, protože zatím neměly možnost se s driblingem potkat. Snažili se všichni a určitě se budou zlepšovat.

Pondělní předpověď počasí hlásí 18 stupňů. Pokud se vyplní a nebude pršet, tak jako dnes, počítejte s tím, že ještě budeme venku.

Těšíme se, Lucka a Danča

Pondělí 14.10.

Dobrý večer, milí rodiče,

 

dnešní trénink jsme využili pěkného počasí a změřili jsme dětem běh na 60m a hod tenisovým míčkem. Jakmile budeme mít výsledky všech disciplín, zveřejníme je, abyste věděli, jak je Vaše dítě šikovné.

Ve středu má být stále hezky, tak budeme opět venku. Změříme ještě skok do dálky a poté se můžeme opět věnovat štafetovému běhu, který je mezi dětmi velmi oblíbený,

Těšíme, Lucka a Danča

Středa 9.10.2019

Dobrý den, milí rodiče,

ve středu jsme se věnovali skoku z místa a hodu medíkem 1kg. Napsali jsme si výkony dětí a zítra bychom chtěly pokračovat. Bude krásně, takže budeme určitě venku a změřili bychom běh 50m. Samozřejmě zahrajeme i nějakou hru. Prosím, přizpůsobte oblečení venkovním teplotám.

Těšíme se, Lucka a Danča

Pondělí 7.10.2019

Dobrý večer, milí rodiče,

 

dnešní trénink byl věnován běhům. Do rozběhání jsme zapojili běžeckou abecedu. Poté jsme procvičovali skok přes švihadlo.

Hlavní část byla věnována zvířátkovému pexesu. Děti běhaly sprinty, ale při tom musely i přemýšlet, jaké zvířátko vlastně hledají :-). Zapojily tedy nejen rychlost, ale i myšlení.

Na závěr jsme si záhrali hru oheň, voda blesk a udělali závěrečný střečink.

Lucka a Danča

 

Středa 2.10.2019

Dobrý večer, milí rodiče,

 

dnešní trénink jsme se po rozběhání a vybíjené s upravenými pravidly rozdělili do dvou skupin.

Každá skupina měla jiný rozvojový trénink a na druhou část tréninku se skupiny vyměnily, aby ani jedna o nic nepřišla.

První skupina se věnovala šplhu na tyči a klouzání po lavičce zavěšené na žebřinách, druhá skupina měla zpevňovací trénink na gymnastickém páse + procvičování plosek nohou. Odrazová průprava byla náročná, ale většina dětí ji zvládla na jedničku. Poté se skupiny vystřídaly.

Děti se snažily a ty, co procvičily celý trénink poctivě budou určitě dobře spát :-).

Těšíme se na pondělí,

Lucka a Danča

Pondělí 30.9.2019

Dobrý večer, milí rodiče,

 

dnešní trénink byl hodně běhací. Vzhledem k větrnému počasí nebylo možné využít moc pomůcek, protože by nám odletěly :-).

Po rozběhání a procvičení skoku přes švihadlo jsme si zahráli na biatlonisty. Běžky jsme nahradili nohama a terč byly obruče pověšené na branku. Dětem se jiný způsob běhu moc líbil a moc si navzájem fandily, aby jejich družstvo vyhrálo.

Poté jsme si dali štafetové běhy přes překážky i bez, tím jsme potrénovali sprinty na krátkou trať.

Na závěr jsme si zahráli hru na chobotnici a její poklad.

Ve středu má být škaredě a pršet, takže budeme pravděpodobně v tělocvičně. Upozorňuji rodiče, že opravdu není možné, aby vstupovali do školy. Děti si převezmeme u vchodu do tělocvičny a na stejném místě si je po tréninku, prosím, vyzvědněte.

 

Děkujeme za pochopení a těšíme se,

Lucka a Danča

Středa 25.9.2019

Dobrý večer, milí rodiče,

 

včerejší trénink proběhl vzhledem k počasí v tělocvičně. Hodinu jsme zahájili důkladným rozběháním s různými povely, změnou směru a  stylu běhu, dokonale jsme se při tom zahřáli :-). Poté jsme zahráli hru oheň, voda, blesk - s pohádkou.

Po protažení už jsme se věnovali kombinovaným krátkým překážkovým drahám tak, aby bylo co nejvíce dětí v pohybu. Děti se snažily a hodina proběhla v rychlém tempu. Na závětr ještě hra na ovečky a vlky a hurá za rodiči.

Švihadla jsme tentokrát nevyužili, ale určitě je příště zase dětem přibalte. Jedno černé švihadlo zůstalo v šatně, mám ho u sebe a v pondělí předám majiteli nebo majitelce.

Pokud bude v pondělí ještě hezky, určitě počítejte s tím, že budeme zase venku.

Těšíme se, Lucka a Danča

Pondělí 23.9.2019

Dobrý večer, milí rodiče,

 

dnes jsme se po úvodním rozběhání a nácviku skoku přes švihadlo věnovali hře na piráty :-). Děti si  vymyslely zajímavé pirátské názvy (piráti kostry, piráti z moře apod.). Snažily se ulovit co nejvíce pokladů.

Druhou částí tréninku po protažení byly štafetové běhy. Tím, že jsme si je zkoušeli už podruhé, děti už věděly, co je štafeta a snažily se sprintovat co nejrychleji. Předávku budeme muset ještě doladit, ale hlavně, že je to bavilo a snažily se.

Nezapomínejte, prosím, dětem vždy přibalit švihadlo, ať můžeme trénovat.

Ve středu bude snad ještě hezky. Pokud nebude pršet, budeme určitě venku. Příští týden už s největší pravděpodobností zahájíme sezónuv tělocvičně.

Těšíme se, Lucka a Danča

Středa 18.9.2019

Dobrý den, milí rodiče,

 

ve středu jsme opět využili venkovní hřiště a zaměřili se na atletické disciplíny. Kromě úvodního rozběhání a hry na mrazíka jsme se opět soustředili na skok do dálky a hod. Tentokrát raketkou. Šikovným dětem raketka pískala, tak se více snažily k delšímu hodu.

Nesmím zapomenout, že se každou tréninkovou hodinu alespoň chvíli věnujeme švihadlu, takže bych chtěla poprosit, aby jej děti nosily na každý trénink. :-)

Zítra by mělo být ještě hezky, takže počítejte opět s tím, že budeme venku.

Děkuji a těšíme se, Lucka a Danča

Pondělí 16.9.2019

Dobrý večer, milí rodiče,

 

dnes jsme trénovali opět venku. Po rozběhání jsme vyzkoušeli, co děti umí se švihadlem. Byly moc šikovné a některým se podařilo přeskočit i více než jednou. Věřím, že se to rychle naučí.

Potom jsme zahráli hru a rychle se protáhli.

Nejvíce se dětem líbil nácvik běžecké štafety. Byly rozděleny do 4 týmů a 200m úsek byl rozdělen na 4 etapy, které postupně běžely. Bylo vidět, že v sobě mají závodnického ducha.

Ve středu, pokud nebude pršet, budeme také venku. Má být kolem 15 stupňů. Dejte dětem teplejší oblečení, naplánujeme aktivity, aby se zahřály.

Těšíme se, Lucka a Danča