Aktuality tréninkové skupiny Lucky Hanzlíkové II. - ročník 2013/2014

Středa 16.10.2019

Dobrý den, milí rodiče,

 

dnešní trénink jsme po hře, rozběhání a běžecké abecedě opět procvičovali skok přes švihadlo. Poté jsme se věnovali správnému držení těla a protažení.

Hlavní část tréninku jsme věnovali driblingu s basketbalovými míči a přihrávkám. Některé děti byly moc šikovné, některé se to učily, protože zatím neměly možnost se s driblingem potkat. Snažili se všichni a určitě se budou zlepšovat.

Pondělní předpověď počasí hlásí 18 stupňů. Pokud se vyplní a nebude pršet, tak jako dnes, počítejte s tím, že ještě budeme venku.

Těšíme se, Lucka a Danča

Pondělí 14.10.2019

Dobrý večer, milí rodiče,

 

dnes jsme využili pěkného počasí a změřili jsme dětem běh na 60m. Poté už se začalo stmívat, takže jsme dětem rozdali svítící náramky a trénovali jsme jako bludičky v přítmí.

Dětem se to líbilo, takže bychom takovýto trénink zopakovali ve středu. Náramky dejte prosím do mrazničky a přineste opět ve středu. Kdy za světla změříme hod tenisovým míčkem a poté už se budeme opět věnovat  trénink s náramky.

Těšíme se, Lucka a Danča

Středa 9.10.2019

Dobrý den, milí rodiče,

 

ve středu jsme se kromě jiného věnovali skoku z místa a hodu medíkem 1kg. Zapsaly jsme si výkony dětí a zítra bychom pokračovaly změřením běhu na 50m. Budeme určitě venku. Na tmu jsme připravené, koupila jsem svítící náramky a pokud dětem přibalíte čelovku nebo blikačku, budeme rády :-).

Vyzkoušíme si trénink s postupným stmíváním a za tmy.

Těšíme se, Lucka a Danča

Středa 2.10.2019

Dobrý večer, milí rodiče,

 

dnešní trénink jsme se po rozběhání a vybíjené s upravenými pravidly rozdělili do dvou skupin.

Každá skupina měla jiný rozvojový trénink a na druhou část tréninku se skupiny vyměnily, aby ani jedna o nic nepřišla.

První skupina se věnovala šplhu na tyči a klouzání po lavičce zavěšené na žebřinách, druhá skupina měla zpevňovací trénink na gymnastickém páse + procvičování plosek nohou. Odrazová průprava byla náročná, ale většina dětí ji zvládla na jedničku. Poté se skupiny vystřídaly.

Děti se snažily a ty, co procvičily celý trénink poctivě budou určitě dobře spát :-).

Těšíme se na pondělí,

Lucka a Danča

Pondělí 30.9.2019

Dobrý večer, milí rodiče,

 

dnešní trénink byl hodně běhací. Vzhledem k větrnému počasí nebylo možné využít moc pomůcek, protože by nám odletěly :-).

Po rozběhání a procvičení skoku přes švihadlo jsme si zahráli na biatlonisty. Běžky jsme nahradili nohama a terč byly obruče pověšené na branku. Dětem se jiný způsob běhu moc líbil a moc si navzájem fandily, aby jejich družstvo vyhrálo.

Poté jsme si dali štafetové běhy přes překážky i bez, tím jsme potrénovali sprinty na krátkou trať.

Na závěr jsme si zahráli hru na chobotnici a její poklad.

Ve středu má být škaredě a pršet, takže budeme pravděpodobně v tělocvičně. Upozorňuji rodiče, že opravdu není možné, aby vstupovali do školy. Děti si převezmeme u vchodu do tělocvičny a na stejném místě si je po tréninku, prosím, vyzvědněte.

 

Děkujeme za pochopení a těšíme se,

Lucka a Danča

Středa 25.9.2019

Dobrý večer, milí rodiče,

 

včerejší trénink proběhl vzhledem k počasí v tělocvičně. Hodinu jsme zahájili důkladným rozběháním s různými povely, změnou směru a  stylu běhu, dokonale jsme se při tom zahřáli :-). Poté jsme zahráli hru oheň, voda, blesk - s pohádkou.

Po protažení už jsme se věnovali kombinovaným krátkým překážkovým drahám tak, aby bylo co nejvíce dětí v pohybu. Děti se snažily a hodina proběhla v rychlém tempu.

Švihadla jsme tentokrát nevyužili, ale určitě je příště zase dětem přibalte.

Pokud bude v pondělí ještě hezky, určitě počítejte s tím, že budeme zase venku.

Těšíme se, Lucka a Danča

Středa 18.9.2019

Dobrý den, milí rodiče,

 

ve středu jsme opět využili venkovní hřiště a zaměřili se na atletické disciplíny. Kromě úvodního rozběhání a hry na mrazíka jsme se opět soustředili na skok do dálky a běh přes překážky. Ze začátku se některé děti bály přes překážku skočit, ale strach jsme překonali a všichni si vyzkoušeli běh na 50m přes 2 překážky :-).

Nesmím zapomenout, že se každou tréninkovou hodinu alespoň chvíli věnujeme švihadlu, takže bych chtěla poprosit, aby jej děti nosily na každý trénink. :-)

Zítra by mělo být ještě hezky, takže počítejte opět s tím, že budeme venku.

Děkuji a těšíme se, Lucka a Danča

Attachments:
Download this file (IMG_0728.JPG)IMG_0728.JPG130 kB
Download this file (IMG_0731.JPG)IMG_0731.JPG135 kB
Download this file (IMG_0732.JPG)IMG_0732.JPG140 kB

Pondělí 16.9.2019

Dobrý večer, milí rodiče,

 

dnes jsme trénovali opět venku. Po rozběhání jsme vyzkoušeli, co děti umí se švihadlem. Byly moc šikovné a některým se podařilo přeskočit i více než jednou. Věřím, že se to rychle naučí.

Potom jsme se rozcvičili běžeckou abecedou a zahráli hru.

Nejvíce se dětem líbil nácvik běžecké štafety. Byly rozděleny do 3 týmů a 200m úsek byl rozdělen na 4 etapy, které postupně běžely. Bylo vidět, že v sobě mají závodnického ducha. Bohužel nás 10 min před koncem tréninku vyhnal déšť.

Ve středu, pokud nebude pršet, budeme také venku. Má být kolem 15 stupňů. Dejte dětem teplejší oblečení, naplánujeme aktivity, aby se zahřály.

Těšíme se, Lucka a Danča

Středa 11.9.2019

Dobrý večer, milí rodiče,

 

středeční trénink jsme využili hezkého počasí. Věnovali jsme se nácviku skoku dalekého a driblingu a kopu na branku. Na podzim se budou moci děti zúčastnit závodů, je tedy potřeba trénovat :-).

V pondělí by snad mělo opět vyjít pěkné počasí, budeme se tedy věnovat běhům. Ti, kteří již koupili dětem švihadlo, můžete už je dětem přibalit. Někteří už jej nosí, tak můžeme zahájit nácvik skoku přes švihadlo.

 

Těšíme se,  Lucka a Danča

První trénink venku

Dobrý večer,  milí rodiče,

 

dnes jsme měli první trénink venku.

Zaměřili jsme se tedy na atletické disciplíny skok do dálky a hod tenisovým míčkem.

Děti byly velmi nadšené, věřím, že si to užily a už se těšíme na další krásné počasí, abychom mohli dále trénovat.

Přikládám foto.

Těšíme se na pondělí,

Lucka a Danča

Attachments:
Download this file (fa8fa8cb-49b9-46c9-8768-44fefa23f738.JPG)venkovní trénink188 kB