2. termín: 15. - 19. 7. 2019

Tento příměstský tábor již proběhl. Foto najdete ve fotogalerii.

 

1. DEN

Zdravíme Vás z prvního dne naší přípravy na páteční Olympijské hry. Seznam našich olympioniků je opravdu "nášlapný", takže páteční den bude jistě plný osobních a táborových rekordů.

Dopoledne jsme se pečlivě rozcvičili, potrénovali obecně kondičku a pak jsme se vrhli na trénování startíků ze startovních bloků, což jsme ještě nikdy s dětma nezkoušely. Poté následoval ještě hod, skákání přes švihadlo a konečně chvíle volné zábavy před obědem.

Obídek se skládal z penízkové (čočkové) polévky, která k našemu překvapení u dětí zabodovala a jako další bylo kuřecí maso se zeleninou a rýží.

Takhle posilnění jsme se přehoupli do druhé poloviny dne. V poobědovém klidu jsme děti rozdělily do 3 skupin a děti mėly za úkol si ve skupinách vymyslet, co jsou za stát (tedy za jaký budou závodit na olympiádě) a nakreslit vlajku. Máme tyto státy: Pokémonový stát, Barevný stát a Minecraftová Anglie. 

Poslední částí našeho programu byl skok z místa a do dálky. Pak už jsme věnovali čas jen doplňování sil v podobě svačení :-).

V průběhu dopoledního programu jsme samozřejmě měli také svačinku, nezapomínali jsme na pitný režim a trénovací program doplňovali hry.

Zítra se už těšíme na Maugliho stezku v Bohumíně!

 2. DEN

Hned po příchodu na stadionu začalo velké balení svačinek a pití, abychom se mohli vydat na výlet do Bohumína. Dostali jsme jednu svačinku v podobě toustíku, banánu a tatranky... což nebylo nic moc... ale naštěstí na nás nezapomněli ani s řízečkem!

Cesta tramvají a vlakem proběhla bez problémů. Ještě pak pár stovek metrů přes Bohumín a... konečně jsme tam! Na Maugliho stezce byla povětšinou volná zábava proložená překážkovou dráhou na čas, díky které jednotlivé státy mohly získat zase pár bodíků. Po překážkové dráze bylo ještě trošku blbnutí a nechyběl ani nákup sladkůstek ve stánku.

Na cestu zpátky jsme se nezapomněli podívat na zvířátka a potom už hurá zase na vlak.

Příjemně unavení jsme zvldáli bez problémů i cestu domů. Na stadioně jsme si stihli zahrát ještě pár her před odchodem domů. Byl to asi vážně super den, protože se někomu ani nechtělo jít domů :-).

3.DEN

Středeční dopoledne jsme pojali zase trochu víc sportovněji. Do olympijskeho boje jsme zařadili hod raketkou a skok do dálky. Všichni olympionici předvedli své nejlepší výkony. Sportovní program byl proložen o přestávce o kvíz, kde děti poznávaly pohádky podle písniček. Do toho pár her a následoval obídek. Zelová polívka a koprová omáčka sklidily u dětí nečekaný úspěch.

Po oběde jsme se přesunuli na hřiště na Feroně, kde měly deti volnou zábavu. Na závěr nakonec nechyběla ani zrmzka jako odměna za celý den :-).