Aktuality tréninkové skupiny Vendy Fojtů II. - děti ročník 2010

Změna v tréninku

Dobrý den,
Dne  28.2. bude trénink zrušen. Bohužel jsem mimo Českou republiku a nepovedlo se mi najít vhodného kandidáta na supl. S dětmi odpočívejte a uvidíme se společně na dalším tréninku.
Více infa na emailu. 
 
Mějte se krásně
Vendy :) 

Důležité informace

Dobrý den,

 
Hned na úvod mám pro Vás špatné zprávy. Pan trenér Tomáš nám odjel do Portugalska studovat. Náhradu, za tak skvělého pana trenéra jen tak neseženeme, ale snažíme se.
 
Bohužel já, jsem dostala rozvrh,  který mi neumožní se zúčastnit úterního tréninku ( končím 18:30, pokud by někdo chtěl mohu zaslat kopii rozvrhu). 
Z tohoto důvodu jsem  Vám našla náhradu paní trenérku Lucku a Barču. Příští úterý budu s nimi na tréninku přítomna, vše jim ukážu, řádně Vás představím, a tak prosím aby jste hned neprchali. Je to řešení pouze do konce semestru a to jen pro úterní tréninky. Ve čtvrtek budu já.  :) 
Koncept tréninků zůstane stejný, vše co budou na hodinách dělat budu vědět. 
 
Další info 
Na webu máte přehled letních akcí 
Soustředění - pobytový tábor - odkaz zde 
Příměstské tábory - odkaz zde
 
obsazenost, a vedoucí příměstských a pobytových táborů - odkaz zde 
 
V případě dotazu, pište!!!
Vendy  ( už bohužel bez Toma :( ) 

Prázdniny

Dobrý den,

 
v týdnu od 4. Února mají děti prázdniny. Pro nás to znamená, že také odpočíváme a tréninky nejsou. 
 
Vendy a Tom 

Polední trénink v tomto roce

Dobrý den,

Po úvaze s panem trenérem jsme se rozhodli udělat poslední trénink v tomto kalendářním roce právě tento týden v úterý 18.12.2018. Chceme, aby si děti během prázdnin pořádně odpočali, načerpali síly, a především si užili i volného času.

Znovu začneme trénovat 8.1.2019.

Dětem i Vám, bych ráda poděkovala za minulý rok plný skvělých, nezapomenutelných momentů, které jsme s Vámi zažívali. Děti trénovaly opravdu vytrvale, tvrdě a zaslouží si určitě velkou pochvalu. Přejeme jim proto krásné Vánoce, plné pohody, míru, klidu a samozřejmě hromady dárečků. Ráda bych připomněla, že Vánoce nejsou jen o dárcích, ale o lásce k rodině a blízkým, a tak bychom na to neměli zapomínat. Do Nového Roku vše nejlepší, zdraví lásky a hromady sportovních výkonů.

 

To vše přeje Vendy a Tom 😊

Mikulášský trénink

Dobrý den,

 

Vánoční čas je tady a s ním přichází i Mikuláš. Proto jsem se rozhodla udělat speciální trénink. Ten se bude konat ve čtvrtek 6.12.2018 a můžete přijít jako čertíci nebo andílci. 

těšíme se na Vás 

Vendy a Tom :) 

POZOR!

Dobrý den,

 

Bohužel v úterý 27.11.2018 bude trénink zrušen z důvodu nepřítomnosti mě i pana trenéra Toma. Sejdeme se zase společně ve čtvrtek.

Mějte se krásně 

Vendy a Tom 

Další týden za námi

Občas si říkám, že největší děti na tréninku, jsme právě my dva s panem trenérem Tomem. Ono nejde dělat trénink seriózně pořád. Zaprvé – by to nebavilo děti a zadruhé – by to nebavilo nás. Ačkoliv celý průběh tréninku mám vždy vymyšlený dopředu, občas se mi stane a osvítí mě těsně před tréninkem nápad, za který všichni trpíme. Teda, my ani tak netrpíme.. nás to totiž baví.

Na úterý jsem měla vymyšlený zcela úplně jiný program. Měli jsme házet s medíkama a pak mě to napadlo. Co kdybychom dali kruháč. Osobně, já kruháče zbožňuju!!! Jedná se o souhrn několika cviků, které se cvičí za sebou v pravidelných intervalech co půl minuty. Tyto cviky jsou rozmístěny do kruhu a postupně se každý dostane na všechna stanoviště. Je to makačka, pokud nepodvádíte. A my rozhodně nepodvádíme. Takže jsme se rozběhali, rozcvičili a šli do toho. I já jsem šla, Tom nám hlídal čas (půl minuty klid půl minuty cvik) a jeli jsme. Děti byly červené a pokud nás Tom dobře hlídal, tak jsme to nikdo neflákal. A jak to vím? Ptala jsem se ve čtvrtek děti, zda je něco bolí. Nechci se chválit, ale nejméně polovina řekla, že jo. A to je moje výhra.😊

Ve čtvrtek jsme se proběhli. Nejen, že musíme mít svaly, ale také musíme mít naběháno. Kdo z Vás nezná člunkový běh, je rád. Kdo ho zná je rád, když ho nemusí běhat. Toto cvičení zvyšuje celkovou výdrž člověka. Ten, kdo běží se postupně musí dotýkat kloboučku rozmístěných na celé délce tělocvičny. A aby to nebylo tak jednoduché, pokaždé se musí vrátit zpět na své stanoviště. V praxi to tedy vypadá že vyběhnete, běžíte k prvnímu kloboučku a pak zase zpátky na start, k druhému kloboučku a pak zase na start a tak dále.

Nebojte se, nejedeme jenom tvrdý trénink a žádná hra. Děti, no upřímně, spíše my s Tomem jsme si oblíbili vybíjenou. Hrajeme ji nejenom s malými míči, ale právě z těmi velkými. Za vybití jsou tři dřepy a věřte nebo ne.. když jsem počítala kolik dřepů udělám za jednu hru byla jsem někde kolem stovky. Občas, je to velmi náročné.

 

No a my teď o víkendu čerpáme síly, abychom se mohli vrhnout na další zábavu, trénink a dřinu, která nás neskutečně s Vašimi dětmi baví.

Hezký den

Vendy a Tom

Trénujeme

Dobrý den,

Je konec týdne, a to je čas na naše pravidelné informace – Co týden na tréninku dal. 😊 V úterý se děti vyřádily. Trénovali jsme zručnost s míčky a házení. Na konec si děti zahráli hru „Hoď koš“ – ta spočívala v postupném házení na koše umístěné na protějších stranách tělocvičny. Děti si nejen zaběhaly, ale také si pocvičili střelbu na cíl. Čtvrteční trénink jsme zaměřili na obratnost v běhu. Různými přeběhy a skoky přes rozmístěné kloboučky jsme trénovali obratnost. Protože mě i pana trenéra děti každý trénink přemlouvají k fotbalu, vymyslela jsem zábavnou formu, kdy by tato hra mohla bavit i děvčata. Zahráli jsme si ji v ráčkovi. Byla to zábava a já i pan trenér jsme se také zúčastnili. Mimochodem, druhý den i nás bolely ruce.

Děti odpočívejte, my už čerpáme sílu na další týden.

Přeji krásny den

Vendy a Tom

Dušičkový týden aneb pojďme se bát!

Dušičkový trénink

 

Tento týden proběhl speciální Dušičkový trénink. Děti se dle vašich emailu neskutečně těšili.

Všichni jste se na tento trénink připravili a bylo k vidění spousta děsivých i líbezných masek.

 

Jako program jsme s panem trenérem připravili spoustu her a zábavy. Než však mohlo začít hraní, museli jsme se rozběhat. To je prostě základ. Dalším krokem nastala rozcvička, bez ní by to taky nešlo..

První hru jsme nazvali „chytnu tě strašidlo“ – jednalo se o klasickou hoňku strašidel, kdy se děti navzájem plácají hranolkou – samozřejmě tou bez kečupu!

Další hry už byli na výběru dětí. I u nás na tréninku prostě funguje demokracie, hezky jsme si všechny hry odhlasovali.  Nakonec jsme si zahráli jsme si vybíjenou s velkými míči, kterou děti i pan trenér zbožňují. Děti na konci dostaly sladkou odměnu. Přece jen si ji zasloužili.

 

Příští týden nás čeká zase normální trénink – prozatím to vypadá na trénink v úterý hody a ve čtvrtek pohybová průprava. 😊

Počasí se nám lehce pokazilo..

 

Krásný dobrý den, drazí rodiče a děti...

Přináším Vám pár zpráv… Některé z nich mohou být smutné.. některé i šokující. :) 

Začneme tou horší zprávou. Počasí se nám velmi rychle změnilo v typickou podzimní plískanici. Je mi to velmi líto, ale tréninky se budou přesouvat do tělocvičny. Jen chci připomenout, že i když to tak z venku nevypadá, máme svou oddělenou tělocvičnu. Pokud by mi někdo nevěřil, mile ráda vám ji ukážu i zevnitř. Jediným problémem je, že musíme přecházet před tělocvičnu karatistů. Nemyslím si, že by to měl být velký problém.  Nabalte prosím dětem vhodné oblečení a čisté tenisky. :) 

Další z věci, které se pojí s přechodem do tělocvičny jsou toalety. Vyfasovali jsme klíče od klučičích záchodků. Ty se budou zamykat. Budeme se snažit, aby před začátkem tréninku byli záchody dostupné. Osobně si myslím, že by nemuselo docházet k zamykání ale bohužel, někteří jedinci (nemáme důkaz kdo by to mohl dělat) čůrají mimo klozety a pak dochází k zbytečným rozporům mezi námi a karatisty. Pro klid všech máme takto rozdělené záchody. My si ohlídáme naše děti a oni zase děti své. Je to pouze kompromis abychom to těch pár měsíců vydrželi, než zase vyběhneme ven. :)

PRÁZDNINY!!!

Děti už jistě odpočítávají dny než jim začne regulérní volno. To se vztahuje i na naše tréninky a tak v úterý 30.10. 2018 se trénink konat nebude! :)

..a konečně šokující část...

S panem trenérem jsme se rozhodli uspořádat speciální dušičkový trénink. Ten se bude konat 1.11. ve čtvrtek a děti budou potřebovat jakýkoliv kostým. Rádi bychom viděli spoustu superhrdinů, princezen.. ale i kostlivců, strašidel a čarodějnic.. :) My se samozřejmě nenecháme zahanbit a také budeme v kostýmu. Snad se nás děti nebudou bát! 

Ke konci bych ráda připomenula, že ti kteří nemají zaplaceny přispěvky, nechť tak učiní co nejdříve!!! :) 

S přáním pevného zdraví

Vendy a Tom