PROJEKT PLNÝ POHYBU PRO VŠECHNY "DOSPĚLÁKY"

1

Chceš se bavit atletikou?

2

Chceš pracovat na své fyzické kondici?

3

Chceš si vyzkoušet trénink, který zvládají naši malí atleti?

4

Chceš proniknout do tajů některých atletických disciplín?

5

Jsi na tom správném místě!

POJĎ DO TOHO S NÁMI!

Udělej něco pro své zdraví a seznam se s tím, jak to u nás chodí.

NEJBLIŽŠÍ TRÉNINK

Tréninky probíhají v úterky od 16:45 hod. 

na Městském stadionu (sraz u brány)

Pro přihlášení, nebo případné dotazy kontaktujte Pavla Červenku (pavel@atlevitko.cz)

INFORMACE

Cílem projektu je nabídnout rodičům našich svěřenců možnost seznámit se zábavnou formou s chodem naší Atletické přípravky a současně pracovat na své fyzické kondici. Tréninky nebudou koncipovány jako výkonnostní a budou je tedy zvládat všichni rodiče nezávisle na své aktuální formě. Obavy, jestli to zvládnete jsou zbytečné - zvládne to kdokoliv.

Součástí tréninků budou mimo jiné praktické ukázky pohybových her, které s dětmi na trénincích děláme. Dále si budete moci vyzkoušet některé atletické disciplíny a seznámíte se s nimi. 

Pro koho jsou tréninky určeny?

- trénuje u nás vaše dítě a zajímá vás, jak tréninky probíhají
- nehledáte výkonnostní sport, ale chtěli byste se pobavit pohybem ve společnosti dalších rodičů, kteří u nás mají své děti
- chcete se blíže seznámit s jednotlivými atletickými disciplínami
- není vám cizí zábava a nemáte problém udělat si legraci sami ze sebe

Pro koho tréninky NEjsou určeny?

- jste výkonnostní sportovec a hledáte pravidelné tréninky s velkou intenzitou
- raději než ve skupině trénujete sami
- "dětské hry" vás nezajímají

Kdy a kde to bude?

V tuto chvíli zatím počítáme s nepravidelnými hodinovými tréninky. Tréninky budou probíhat na Městském stadionu ve Vítkovicích, v zimě se přesunou do tělocvičny tamtéž. Trénovat se bude v malých skupinách o cca 14-ti lidech.

Co s sebou

Sportovní oblečení odpovídající počasí (pokud budeme venku, tak ideálně už oblečeni do sportovního) sportovní obuv, pití. Pokud budeme v tělocvičně, tak čistou obuv do tělocvičny (jakákoliv sportovní obuv, ale s čistou podrážkou).

Cena

Cena tréninku je symbolických 100,- Kč/ trénink (hodina). Vybíráme hotově na tréninku. Část takto získaných financí je určena pro rozvoj naší přípravky.

Jak se mohu přihlásit?

Termíny tréninků společně s on-line přihláškou budeme zveřeňojvat na našich webových stránkách. Termín v přihlášce bude otevřený vždy jen do  naplnění kapacity tréninkové skupiny. Hlásit se mohou jak jednotlivci, tak samozřejmě také rodinné páry. Počet přihlášení není omezen tzn., že se můžete účastnit libovolného množství vypsaných tréninků.

Pokud jste se na trénink přihlásili a nakonec z jakéhokoliv důvodu nedorazíte, informujte nás prosím e-mailem.

V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte obrátit na vedoucího trenéra Pavla Červenku (mob.: 737 111 698 / e-mail: pavel@atlevitko.cz). 

BMI (Body Mass Index)

mohlo by se hodit....

Zkratka BMI (index tělesné hmotnosti) je pojem, se kterým jste již určitě někdy setkali. Jedná se o nejrozšířenější index, který se používá jako indikátor podváhy, nadváhy, nebo obezity. Pro výpočet se používá vzorec, který zahrnuje poměr výšky a hmotnosti. Jeho výsledek samozřejmě není zcela přesný, protože nezahrnuje věk a pohlaví, podíl tuku a svalové hmoty, ale pro orientaci v dané problematice je dostačující. Minimálně pokud výrazně vybočujete z hodnot určující optimální váhu, měli byste zpozornit a začít hledat příčinu.

BMI kalkulačka

Pro výpočet Body Mass Indexu prosím zadejte svou hmotnost v kg a výšku v cm a naše kalkulačka vám vypočítá váš BMI. Výsledek porovnejte s přiloženou výsledkovou tabulkou. 

Výsledek berte prosím zejména u dětí pouze jako orientační. BMI neslouží jako diagnostika zdravotního stavu, ale pouze jako univerzální indikátor podváhy, nadváhy, nebo obezity.

Výsledková tabulka

Pro klasifikaci vypočtené hodnoty BMI se používá tabulka vytvořená Světovou zdravotnickou organizací (WHO):

BMI
Hodnocení hmotnosti
< 18,5 podváha
18,5 - 24,9 optimální váha
25 - 29,9 nadváha
30 - 34,9 obezita prvního stupně
35 - 39,9 obezita druhého stupně
> 40 obezita třetího stupně